Technika , která více nabízí pro profesionály , kteří více očekávají

 

Nový secí stroj Tine Seeder TS Evo , který byl představen na výstavě SIMA v Paříži letos v březnu (čili 2009 v březnu) má všechny přednosti starého secího stroje Accord TS , ale má i mnohé nové.

Nová koncepce zásobníku a umístění výsevného ústrojí:

Zásobník je větší a má v základu 1200 litrů a přitom je velmi blízko za traktorem , což znamená , že tuto lehkou sečku může stále tahat lehký traktor, ale může mít v zásobníku více osiva.

Zásobník osiva lze navýšit na 2200 litrů.

Jistě znáte tu situaci , kdy chcete udělat výsevní zkoušku, a provádíte podivné , složité nepohodlné operace ve stísněném prostoru , ale ono o to prostě nejde.Tak u secího stroje TS Evo je toto vyřešeno tak ,že sklopíte boky a zboku přistoupíte k výsevnímu ústrojí a pohodlně provede zkoušku.


Mnohokrát osvědčené secí radličky

Secí radličky z plochého pružného profilu navíc odpružené listovou pružinou se mnohokrát osvědčili již na starém secím stroji Accord TS , ale nyní jsou rozmístěny do 5 řad a mají nové ploché ostří pro ještě lepší uložení osiva.

Smyková deska s hydraulicky nastavitelným úhlem 

Pro lepší přípravu půdy před setím je před  secími radličkami umístěn hydraulicky ovládaný smyk Crossboard.

Crossboard ts evo

Zatlačovací rolny

Pro dobré zamačknutí a zlepšení dodržení hloubky setí jsou za radličkami zatlačovací rolny, které jsou samozřejmě nastavitelné.

Tento stroj , který je novinkou byl již představen na polním dnu v Bečvárech u Kolína.

TS Evo zatlačovací rolny

 Výsevek můžete snadno nastavit podle tabulky nebo podle internetového kalkulátoru výsevku.